Струмичанецот Дени Илиев бранеше за вториот тим на Арсенал за првпат во Новата година

Македонскиот репрезентативец со потекло од СтрумицаДени Илиев бранеше за вториот тим на Арсенал за првпат во Новата година, а неговиот тим со струмичанецот на голот победи со 3:1 против Сандерленд.142002-iliev-napravi-sefte-vo-2018-godina-strumichanecot-braneshe-za-vtoriot-tim-na-arsenal

Се работи за тимот на Арсенал за играчи до 23 години, а Илиев е таличен за нив. Бранеше и против Манчестер сити на 10. декември, лани и Арсенал победи со 1:0. Тој и Мејси се менуваат на голот на Арсенал У-23, но сепак Мејси ја има предноста и тој добива шанса да биде и резерва во првиот тим на „топчиите“ од Лондон.

 

 

 

извор: спортмедиа.мк

Comments are closed.

POP