Спартмани од шестто место ќе го започнат пролетниот дел

Екипата на Спартмани од Градско Балдовци како шесттопласирана ќе го започне пролетниот дел од сезоната. Во есенскот дел екипата од Градско Балдовци одигра вкупно 12 натпревари, од кои само на четири победи, на еден одигра нерешно, додека на седум загубил. Со вкупно 13 освоени бодови, оваа екипа е шестопласирана на табелата во Третата лига – Југоисток.

FK Vasilevo 4

Спартмани на последниот натпревар од 13. коло загуби од Василево со резултат од 3:5.

Есенскиот дел Спартмани ќе го започнат со натпревар против Дојранско Езеро, во Дојран.

Comments are closed.

POP