Струмичанецот Илиев си заминува од Арсенал

Македонскиот голман, Дејан Илиев во овој преоден рок може да го напушти Арсенал и да се пресели во друга средина со тоа што повторно би останал на островот.iliev

Имено според извори на „ЕСПН“ струмичанецот е на мета на последнопласираниот тим во Премиер лигата составот на Свонси Сити. Наводно преговорите се во тек и останува да видиме дали Дени ќе заврши на „Либерти“. Тој веќе шест години е дел од Арсенал, клуб во кој се пресели од Беласица, но се уште ја чека својата шанса за настап на големата сцена.

 

 

 

 

 

 

 

 

извор: https://derbi.mk

Comments are closed.

POP