Kошаркарите на Струмица со победа над Карпош Соколи

Kошаркарите на Струмица  дојдоа до втората победа сезонава и тоа на домашен терен против младинскиот состав на Карпош Соколи (86-71). Разликата беше очигледна, а триумфот на домаќинот заслужен. Димитар Делипетров со 25 и Дамјан Стојменов со 16 поени беа најефикасни кај струмичани додека Здравко Богдановски со 14 и Лука Петровски со 12 поени беа најпрецизни кај „соколите“.kk-strumica1

Comments are closed.

POP