Тешка кражба во адвокатска канцеларија во Струмица

На 21.01.2018 година било пријавено дека на 20/21.01.2018 година во Струмица на ул.„Ленинова“ во адвокатска канцеларија на Ж.Л.(57), непознат сторител извршил тешка кражба.krazba

Сторителот насилно ја отворил влезната метална врата, влегол внатре и одзел околу 70.000 денари, 20.000 евра, еден рачен машки часовник, пиштол марка „ЦЗ“ калибар 9мм и црна ташна во која имало 3.000 евра, 5.000 денари, златен и сребрен накит по што го напуштил местото на настанот.

Увид извршила увидна екипа од СВР Струмица. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Comments are closed.

POP