Тиверија есенскиот дел од сезоната го заврши на четвртото место

Екипата на Тиверија есенскот дел го заврши на четвртото место на табелата со вкупно 16 освоени бодови во Третата лига Југоситок.

FK_Tiverija.svg

Овој фудбалски клуб забележа пет победи, едно реми и пет порази, при што фудбалерите постигнале 30 погодоци, а примиле 23.

Пролетниот дел го започнуваат на 4. март на гостински терен против Партизан Баш, каде се апсолутни фаворити за победа.

 

Comments are closed.

Capture