Спартмани есенскиот дел го завршија на шестото место

Екипата на Спартмани одигра одлична полусезона, а тоа го потврди со освоеното шесто место на табелата во рамките на Третата лига Југоисток со вкупно 13 освоени бодови.

FK Vasilevo 4

Клубот од Градско Балдовци реализи четири победи, едно реми и седум порази, при што фудбалерите на овој клуб постигнале 27, а примиле 28 погодоци.

Пролетниот дел го стартуваат на гостувањето кај Дојранско Езеро во Дојран, каде во случај на победа имаат реални шанси за искачување до четвртото место на табелата.

Comments are closed.

POP