Напредок Радово на третото место го заврши есенскиот дел од сезоната

Екипата на Напредок од Радово со вкупно 24 освоени бодови полусезоната ја заврши на третото место на табелата во Третата лига Југоисток.

12107142_762418040552169_2221589712553257892_n

Екипата од Радово есенскиот дел го заокружи со 8 победи и три порази, при што фудбалерите на овој фудбалски клуб постигнале 33 погодоци, а примиле 18.

Пролетниот дел го стартуваат на 4 март со дерби натпревар, каде му гостуваат на второпласираниот Василево.

Comments are closed.

POP