КК Струмица на последното место во кошаркарската Суперлига

Екипата на КК Струмица во последното коло повторно беше поразена од лидер на табелата Работнички со резултат од 108:57.

kosarka

Кошаркарите на Струмица играа лоша сезона, а тоа се потврдува со 10 порази и само една победа, при што се наоѓаат на 12 место со 12 освоени бодови, исто колку што има и КК Пелистер кој се наоѓа место погоре.

Лидер на табелата е Работнички со 22 бодови, додека второпласиран клуб е Блокотехна со 20 бодови, третата позиција му припаѓа на Куманово со 18 бодови, исто колку што има и Гостивар кој е четврти.

Comments are closed.

POP