Василево есенскиот дел од сезоната го заврши на второто место

Екипата на Василево есенскиот дел од сезоната го заврши на второто место на табелата со вкупно 27 освени бодови, во Третата лига Југоисток.

FK Vasilevo 3

Василево одигра одлична полусезона и прикажа убава игра. Многу од натпреварите беа возбудливи, дел убедливи, но и три порази. Есенскиот тел клубот од Василево го заокружи со 9 победи и три порази. Фудбалерите постигнале 49, а примиле 24 погодоци.

Пролетниот дел на 4 март го стартуваат против Напредок од Радово на домашен терен.

Comments are closed.

POP