Академија Кукла есенскиот дел од сезоната во Третата лига Југоисток ја заврши на 5 место

Екипата на Академија Кукла прикажа одлични резултати во есенскиот дел од сезоната. Полусезоната ја заокружи со петто освоено место, вкупно 16 бодови, при што забележаа 5 победи, едно реми и шест порази.

FK Akademija Kukla

Фудбалерите на клубот од Куклиш имаат постигнато 24 погодоци, а примено дури 31. Пролетниот дел од сезоната го стартуваат со гостувањето кај Младост од Удово.

Comments are closed.

Capture