КК Струмица загуби убедливо од Гостивар

Екипата на КК Струмица во натпревар од 10. коло од Првата кошаркарска лига убедливо загуби со резултат од 60:92 на домашен терен од Гостивар.

kosarka

Струмичкте кошаркарки по овој убедлив пораз се селат на последното 12. место на табелата со 11 освоени бодови. Во досегашниот тек од сезоната кошаркарите на КК Струмица забележаа 9 порази и една победа.

КК Гостивар останува на третата позиција со 17 освоени бодови.

Во следното коло КК Струмица гостува кај Работнички, натпревар во кои домаќините се апсолутни фаворити за убедлива победа. Гостивар е домаќин на четвртопласираниот Гостивар, овој натпревар ќе одлучи кој ќе ја заземе третата позиција на табелата.

Comments are closed.

POP