Тиверија е апсолутен фаворит на гостувањето кај Партизан Баш

Екипата на Тиверија која во недела гостува кај Партизан Баш во натпревар од 14. коло од Третат лига Југоситок е апсолутен фаворит за победа.

FK_Tiverija.svg

Тиверија е третопласирана со 21 освоен бод, која во досегашниот тек од сезоната има забележано 7 победи и три порази, додека Партизан Баш е последнопласирана со само еден освоен бод. Оваа екипа во досегашниот тек од сезоната има забележано едно реми и 10 порази.

 

Comments are closed.

POP