Дојранско Езеро го пречекува Спартани

Екипата на Спартмани во недела ќе гостува кај Дојранско Езеро, во натпревар од 14. коло од Третата лига Југоисток.

Спартмани ќе има тешко гостува во Дојран, но победата и трите бода ќе бидат значајни за двете екипи во борбата за некое од погорните места на табелата.

FK Vasilevo 4

Екипата од Дојран е пласирана на шесттото место на табелата со 11 бода, додека екипата на Спартмани е место подолу со бод помалку. Во случај на победа на домаќините, Дојранско Езеро ќе ја намали бодовната разлика з петто и четвртото место, доколку Тиверија и Академија Кукла загубат. Во случај Спартмани да победи, тогаш клубот од Градско Балдовци ќе биде шестто пласиран со 2 бода побеќе од Дојранско Езеро.

 

Comments are closed.

Capture