Академија Кукла гостува кај Младост од Удово

Екипата на Академија Кукла во натпревар од 14. коло ќе гостува кај Младост од Удово.

Гостите од Куклиш влегуваат како благи фаворити за победа, поради подобрата форма во која играат во однос на Младост, но сепак останува да видиме дали Академијата ќе ја оправда оваа фаворитска улога.

FK Akademija Kukla

Екпата од Удово се наоѓа на претпоследното осмо место на табелата со осум освоени бодови, додека Академија Кукла е петта со 16 освоени бодови.

Во досегашниот тек од сезоната Младост Удово има забележано две победи, две ремиа и седум порази, додека Академија Кукла има пет победи, едно реми и шест порази.

Comments are closed.

POP