Напредок Радово со 11 гола го декласираше Партизан Баш

Екипата на Напредок од Радово ја имаше најубедливата победа оваа коло, откако на домашен терен со 11:0 го декласираше тимот на Партизан Баш.

12107142_762418040552169_2221589712553257892_n

За екипата од Радово оваа е седма сезонска победа, додека за Партизан десетти сезонск пораз.

Напредок останува на третата позиција на табелата со 21 бод, додека Партизан со еден бод останува на последното место на табелата.

Во следното коло Напредок од Радово гостува во Василево, додека Партизан баш е домаќин на Тиверија.

Comments are closed.

Capture