Василево го победи Спартмани

Екипата на Василево на гостувањето кај Спартмани ја забележа својата деветта сезонска победа, откако со резултат од 3:5 ја победи екипата од Градско Балдовци.

FK Vasilevo 3

Василево ја оправда својата фаворитска улога и на овој натпревар и останува на втората позиција на табелата со 27 освоени бодови.

Спартмани го доживеа својот седми сезонски пораз, и екипата со 10 бодови е ласираната на седмата позиција на табелата.

Во следното коло Василево е домаќин на Напредок до Радово, додека Спартмани гостува кај Дојранско Езеро.

Comments are closed.

Capture