Академија Кукла со реми против Дојранско Езеро

Екипата на Академија Кукла на домашен терен одигра нерешено (2:2) во натпревар од 13. коло против екипата на Дојранско Езеро.

Гостите на овој меч освоија еден бод со што сега се шести на табелата со 1 бод предност пред седмопласираната екипа на Спартмани која има 10 бода.

FK Akademija Kukla

Академи Кукла останува на петтото место на табелата но има исто бодови, како и Тиверија која е четврта со 16 бода.

Во следното коло Академија Кукла гостува кај Младост од Удово, додека Дојранско Езеро е домаќин на Спартмани.

Comments are closed.

POP