ЖФК Тиверија со 14 гола ја победи екипата на ЖФК Тетово

Екипата на ЖФК Тиверија во 10. коло славеше над ЖФК Тетово на домашен терен со убедливи 14:0

Фудбалерките на Тиверија во досегашниот тек од сезоната имаат забележано само еден пораз, од ЖФК Драгон 2014, со што на табелата се втори со 27 освоени бодови.

ZFK Tiverija - trening 23.11.2017

ЖФК Тетово 2017 по овој убедлив пораз остануваат на деветтата позиција со 9 освоени бодови.

Лидер на табелата е Драгон со 30 бодови, додека на дното од табелата е ЖФК Њу Јорк без ниту еден освоен бод и ЖФК Каменица која е 11-та на табелата со само еден освоен бод.

 

Comments are closed.

POP