Кривична пријава против лице од Струмица за кражбата на ,,тобакото”

СВР Струмица поднесе кривична пријава против Д.П. (55) од Струмица, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривичното дело „разбојништво“. Ноќта на 30.октомври, во продавница лоцирана на бул.„Гоце Делчев“ во Струмица, пријавениот маскиран и со закана со пиштол, извршил разбојништво и од касата одзел 19.500 денари. На 29.11.2017 година, бил извршен претрес во просториите на куќата во која моментално пријавениот престојувал, при што биле пронајдени и одземени предмети кои биле предмет на кривично дело.полиција

Comments are closed.

POP