Василево домаќин на Академија Кукла

Екипата на Василево ќе биде домаќин на Академија Кукла од Куклиш во натпревар од 12. коло од Третата лига Југоисток.

FK Vasilevo 3

Домаќините во овој натпревар влегуваат како фаворити за победа, но сепак останува да видиме дали ќе се оправда фаворитската улога. Во минатото коло Василево на градскиот стадион во Радовиш загуби од лидерот на табелата Детонит Јуниор со резултат од 3:2, додека Академија Кукла со 7:4 го надигра Партизан Баш.

Василево останува на втората позиција со 21 освоен бод, додека Академија Кукла е петта со 15 бодови.

Comments are closed.

POP