Кривична пријава за струмичанец за „мачење животни“

Струмичката полиција поднесе кривична пријава против 61-годишниот К.З. од Струмица за сторено кривично  дело  „мачење животни“.

wpid-полиција-41-.jpgК.З. на 26 ноември годинава со метален синџир го врзал своето куче за задната страна на возилото, и додека го управувал го влечел животното од село Борисово до продавница во село Мокриево.

Comments are closed.

POP