Академија Пандев против Тетекс во Купот на Македонија

ФОТО: ФК Академија Пандев

ФОТО: ФК Академија Пандев

Екипата на Академија Пандев денес го пречекува Тетекс во реванш натпреварот од Фудбалскиот Куп на Македонија.

Пандевци на првиот натпревар победија со резултат од 2:0, па така влегуваат со голема предност во реваншот.

Струмичкиот клуб важи за фаворит за победа.

Покрај овој дуел, утре со почеток од 13:00 часот силите ќе ги одмерат и Скопје против Ренова, Победа против Пелистер, и Вардар против Шкупи.

Comments are closed.

POP