Спартмани ја декласираше Тиверија го 5 гола

Екипата на Спартмани со неверојатен резултат од 5:0 на домашен терен ја декласираше Тиверија во натпревар од 11. коло од Третата лига Југоисток.

FK_Tiverija.svg

За екипата од Градско Балдовци оваа е третта сезонска победа, додека за Тиверија четвтти сезонски пораз.

Со 10 бода, Спартмани се пласирани на седмата позиција, додека Тиверија е четврта со 16 освоени бодови.

Во следното коло, Тиверија е домаќин на Напредок од Радово, клуб кој што е пласиран на треттата позиција со 18 бодови, во случај на победа, Тиверија може да се искачи на треттото место на табелата, додека Спартмани гостува кај Партизан Баш и е фаворит за победа.

Comments are closed.

POP