Тиверија гостува кај Спартмани

Екипата на Тиверија во недела гостува кај Спартмани, во натпревар од 11. коло од Третата лига Југоисток.

FK_Tiverija.svg

Тиверија на оваа гостување кај клубот од Градско Балдовци е благ фаворит за победа, пред се подари подобрата игра која сезонава ја има во однос на домаќините, но од друга страна Спартмани ќе ја искористи можноста за победа, бидејќи игра на домашен терен и пред своја публика.

Тиверија е четвртопласирана со 16 освоени бодови, додека екипата на Спартмани се наоѓа на седмото место на табелата со 7 бодови.

Comments are closed.

Capture