Женско лице се обидело да ограби старица во Струмица

На 21.11.2017 година околу 21,40 часот било пријавено дека во Струмица на ул.„24-ти Октомври“, додека Р.М. (80) се движела по тротоарот од зад грб била физички нападната од непознато женско лице, кое и ја одзело чантата и го напуштило местото на настанот.policijalenta20144 Р.М. почнала да вика за помош и неколку малолетни лица успеале да ја сопрат сторителката да влезе во такси возило кое било паркирано во близина, по што и ја зеле чантата и и ја вратиле на оштетената. Сторителката која имала оставено бебе во такси возилото, го зела детето и го напуштила местото на настанот. Оштетената забележала дека од чантата и недостасува паричникот, а од нападот се здобила со повреди, по што била пренесена во Јавната здравствена установа-Струмица каде и била констатирана тешка телесна повреда. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Comments are closed.

POP