Тиверија ја декласираше Академија Кукла

Екипата на Тиверија денес имаше убедлива победа над Академија Кукла, откако со резултат од 6:0 победи во натпревар од 10. коло од Третата лига – Југоисток.

FK_Tiverija.svg

За Тиверија ова е петта сезонска победа и со вкупно 16 освоени бодови е на четвртото место на табелата, додека за Академија Кукла ова е петти сезонски пораз и со 12 бодови се наоѓа на петтото место на табелата.

 

Comments are closed.

POP