Напредок Радово со 4 гола ја декласира екипата на Спартмани

Напредок од Радово денес на домашен терен беше домаќин на екипата на Спартмани во натпревар од 10. коло од Третата лига Југоисток.

12107142_762418040552169_2221589712553257892_n

Како и на останатите натпревари во лигата така и на овој натпревар беа постигнати голем број на погодоци. Домаќините со резултат до 4:0 го декласираа тимот на Спартмани од Градско Балдовци.

Клубот од Радово по ова убедлива победа со 18 бодови е трето пласиран, додека Спартмани со 7 освоени бодови останува на седмата позиција.

Comments are closed.

POP