Василево убедлив против Младост Удово

Фудбалерите на Василево уште еднаш ја покажаа својата доминација на зелениот подиум, откако денес Младост од Удово со резултат од 9:0 беше декласиран на стадионот „Цар Самоил“, во натпревар од 10. коло од Третата лига – Југоисток.

FK Vasilevo 3

Екипата од Василево ја забележа својата седма сезонска победа и со 21 бод се наоѓа на второто место на табелата, со негатива од 6 бодови во однос на лидерот Детонит Јуниор од Радовиш, додека Младост останува на осмата позиција со 7 освоени бодови.

Comments are closed.

POP