Тиверија на домашен терен против Академија Кукла

Фудбалерите на Тиверија утре на домашен терен ќе ја пречекаат екипата на Академија Кукла од с. Куклиш во натпревар од 10. коло од Третата лига Југоисток.

FK_Tiverija.svg

Тиверија во досегашниот тек до сезоната има забележано четири победи, едно реми и три порази и со вкупно 13 бода се наоѓа на четвртото место на табелата.

Академија Кукла во досегашниот тек од сезоната има четири победи и четири порази и со вкупно 12 бода е на петтата позиција.

Натпреварот се игра утре.

Comments are closed.

POP