Напредок Радово домаќин на Спартмани

Екипата на Напредок Радово е домаќин на Спартмани од Градско Балдовци во натпревар од 10. коло од Третата лига – Југоисток.

Екипата од Радово е фаворит за победа, во однос на гостите од Градско Балдовци.

12107142_762418040552169_2221589712553257892_n

Напредок со вкупно 15 освоени бодови се наоѓа на треттата позиција на табелата, додека Спартмани со вкупно 7 освоени бодови се наоѓа на седмата позиција на табелата.

Натпреварот се игра утре.

Comments are closed.

POP