Василево против Младост Удово

Екипата на Василево на домашен терен силите ќе ги одмери со Младост од с. Удово во натпревар од 10. коло од Третата лига – Југоисток.

На овој натпревар Василево е апсолутен фаворит за победа, пред се подари подобрата игра, но и поради тоа што игра на домашен терен и пред своја публика.

FK Vasilevo 4

Василево со вкупно 18 освоени бодови е на второто место на табелата, додека Младост од с. Удово со 7 бодови е на осмата позиција на табелата.

Натпреварот се игра утре.

Comments are closed.

POP