Академија Пандев против Работнички

Фудбалерите на Академија Пандев во нов дерби дуел, овој пат против Работнички во натпревар од 16. коло од Првата македонска фудбласка лига.

Пандевци во овој натпревар влегуваат како благи фаворит за победа, пред се поради тоа што на домашен терен Академија Пандев има само еден минимален пораз, и од пред едно коло, важеа за „непобедливи“ на домашен терен.

Шкендија - Академија Пандев - Тетово - 27.08.2017-2

Работнички на гостински терен има само една победа, две ремиа и три порази.

Во досегашниот тек од сезоната, Академијата со 24 бода е на треттата позиција, додека Работнички со 19 е на петтото место на табелата.

Натпреварот се игра во недела.

Comments are closed.

Capture