Неверојатен гол на Балдовалиев против Пелистер

Струмичкиот прволигаш славеше со 3-4 на гостувањето против Пелистер во 15 коло од Првата македонска фудбалска лига, а два гола во победата на гостите постигна Зоран Балдовалиев.

Вториот гол за него на мечот беше вистинско ремек-дело, го лобуваше противничкиот голман од цели 40 метри.

Comments are closed.

POP