KK Струмица поразен од КК Кожув

Во дербито на дното од 6. коло во Првата лига, кошаркарите на Кожув славеа на гостувањето против Струмица.

kk-strumica1Во игра со доста промени во играта, и резултатот, на крајот гевгеличани стигнаа до двата бода.

Пред се по заслуга на неверојатниот шутерски ефект на Марк Хил, кој во струмички „Парк“ реализираше рекордни  за еден играч во овој дел од Првата лига, 45 поени.

Струмица – Кожув  85:92 (22-28,28-19,19-22,16-23)

Comments are closed.

POP