Тиверија загуби од Детонит Јуниор

Екипата на Тиверија го загуби натпреварот од 9. коло од Третата лига Југоисток од екипата на Детонит од Радовиш.

За Тиверија ова беше третиот сезонски пораз, со што сега се селат на четвртата позиција со вкупно 13 освоени бодови, додека клубот од Радовиш откако ја оствари својата осма сезонска победа, со максимални 24 бода е на лидерската позиција на табелата.

FK_Tiverija.svg

Во следното 10. коло Тиверија на домашен терен ја пречекува Академија Кукла од село Куклиш, додека Детонит гостува кај Партизан Баш, од село Башибос, Валандово.

 

Comments are closed.

POP