Василево со убедлива победа над Дојранско Езеро

Фудбалерите на Василево со убедливи 5:3 го победија тимот на Дојранско езеро во натпревар од 9. коло од Третата лига Југоисток.

Василево ја покажаа својата доминација на домашен терен против екипата од Дојран, и со новите три бода остануваат на втората позиција, и со негатива од шест бода во однос на радовишани.

FK Vasilevo 4

Дојранско Езеро ја задржа шесттата позиција на табелата со 9 освоени бодови.

Во следното коло екипата на Василево е домаќин на Младост од Удово, додека Дојранско Езеро има слободно коло.

Домаќините од овој натпревар влегуваат како фаворити за победа против гостите од Удово, поради подобрата игра која ја прикажаа во досегашните девет кола, но и поради тоа што играа на домашен терен и пред својата публика.

Comments are closed.

Capture