Академија Пандев го победи Тетекс во првиот натпревар од Купот

Екипата на Академија Пандев со 0:2 го победи Тетекс во првиот натпревар од фудбалскиот Куп на Македонија.

Со ова сигурна победа, струмичани се на чекор од полуфиналето во Купот на Македонија

kupnamk-696x404-696x404

Стрелци за Академијата беа Мишов кој противничката мрежа ја погоди во 35. минута, додека Балдовалиев во 83. минута од натпреварот ги постави конечните 0:2.

Пандевци влегуваат со огромна предност во реванш натпреварот кој ќе се игра во Струмица, закажан за 29 ноевмри.

Comments are closed.

POP