Усмртил пешак во Куклиш и побегнал

На 04.11.2017 година околу 04,30 часот на регионалниот пат Струмица-с.Банско, на излез од с.Куклиш, се случила сообраќајна незгода во која непознато возило управувано од засега непознат возач удрило во пешакот А.А.(72) од с.Куклиш, кој од здобиените повреди починал, а возачот го напуштил лице местото. Увид на лице место извршила екипа од Секторот за внатрешни работи -Струмица, а по наредба на јавен обвинител, телото на починатиот е предадено за обдукција.  – пишува во дневниот билтен на МВР.policija-soobrakajka-630x32021

Comments are closed.

POP