Академија Пандев домаќин на Победа од Прилеп

Екипата на Академија Пандев е домаќин на прилепска победа во натпревар од 14. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Академија Пандев на овој дуел влегува како голем фаворит за победа, пред се поради фактот што Пандевци на „Младост“ се неподливи, односно на домашен терен немаат пораз.

Шкендија - Академија Пандев - Тетово - 27.08.2017

Прилепчани на гостински терен се уште немаат забележано победа, односно имаат две ремиа и четири порази, при што постигнале 4 погодоци, а примиле 11.

Струмичани со 21 бод се на второ место на табелата, со натпревар помалку, додека Победа е на деветтата позиција со 12 освоени бодови.

Натпреварот се игра утре со почеток од 13:30.

Comments are closed.

POP