Украдени 19.500 денари од Тобако во Струмица

Непознат сторител рано изутрината со закана со пиштол извршил разбојништво над вработена во „Тобако“ на бул.„Гоце Делчев“ во Струмица и одзел околу 19.500 денари, по што го напуштил местото на настанот.

МВР информира дека кражбата околу 04:45 часот била пријавена во полиција. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.kradec

 

Comments are closed.

Capture