Жител на Баница пробал да купува на кванташки пазар во Струмица со фалсификат пари

СВР Струмица поднесе кривична пријава против Е.И. (59) од с.Баница, струмичко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“. Пријавениот на кванташкиот пазар во Струмица при купување на пиперки употребил фалсификувана банкнота од  20 евра. – пишува во дневниот билтен на МВР.20-euro

Comments are closed.

POP