Пандевци убедливо порази од Ренова

Екипата на Академија Пандев денес беше поразена со 3:1 од Ренова на гостински терен, во натпревар од 12. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Пандевци за 12 минути примија три погодоци од домаќините во првиот дел од натпреварот.

Шкендија - Академија Пандев - Тетово - 27.08.2017-2

Марков во 86. минута погоди за конечни 3:1.

За Струмичкиот клуб ова е трети сезонски пораз, додека за Ренова тоа е 4-та сезонска победа.

Со 21 бод Пандевци остануваат на втората позиција, додека Ренова е на петтата позиција.

Во следното коло Академија Пандев на домашен терен игра против Победа, додека Ренова против Пелистер во Битола.

Comments are closed.

POP