Беласица го победи Тиквеш на гостиснки терен

Фудбалерите на Беласица со 0:4 во Кавадарци го декласираа тимот на Тиквеш во натпревр од 10. коло од Втората лига Исток.

За Беласица ова е седма сезонска победа, со што имаат вкупно 23 освоени бодови и се враќаат на лидерската позиција на табелата. Тиквеш го доживеа својот шести сезонски пораз и со 12 бодови се наоѓа на шесттата позиција на табелата.

Belasica - Plachkovica 26. kolo Treta liga - ISTOK

Во следното коло Беласица на домашен терен ќе игра против Плачковица, овој натпревар ќе биде дерби на колото, во кои што натпревар Беласица влегуваат како големи фаворити за победа.

ТИквеш гостува во Кочани кај Осогово.

Comments are closed.

POP