Беласица на второто место во Втората лига Исток

Екипата на Беласица откако го претрпе првиот сезонски пораз во саботата од Кожув во Гевгелија, се сели на втората позиција со 20 освоени бодови.

Belasica - Tikves 12.09.2017

Фудбалерите на Беласица во досегашниот тек до сезоната имаат забележано 6 победи, две ремиа и еден пораз, при што имаат 20 бодови и се втори на табелата.

Штипјани по победата над Осогово со 5:0 се искачија на првото место на табелата со 1 бод предност во однос на Беласица.

Кожув по значајната победа е трет на табелата со 16 бодови.

Во следното коло Беласица гостува во Кавадарци кај Тиквеш.

Comments are closed.

POP