Академија Пандев на домашен терен против Шкендија

Фудбалерите на Академија Пандев во среда на домашен терен, силите ќе ги одмерат со лидерот на табелата во Првата македонска фудбалска лига, Шкендија од Тетово.

Шкендија во досегашниот тек од сезоната имаат 9 победи, едно реми и еден пораз, со што имаат 28 бодови и се на првата позиција.

Шкендија - Академија Пандев - Тетово - 27.08.2017

Академија Пандев има 5 победи, три ремиа и два порази, при што имаат 18 бодови и се на треттата позиција на табелата.

Тетовци се благи фаворити за победа, поради подобрата форма, но Пандевци ќе ја искористат својата публика и својот терен за победа над Шкендија.

Натпреварот се игра со почеток од 14:30 часот.

Comments are closed.

POP