Струмичанецот Илиев се врати меѓу стативите на Арсенал

Mакедонскиот репрезентативец кој потекнува токму од Струмица Дени Илиев по речиси две години отсуство се врати на терените и бранеше за Арсенал на натпреварот против Сандерленд во рамките од втората Премиер Лига.281225-650x400

Струмичанецот имаше неколку солидни интервенции во текот на натпреварот, а за издвојување е онаа од пред крајот на првиот дел кога спречи сигурен гол на Молинукс.

Дејан Илиев ја зачува својата мрежа на првиот негов настап, а „топчиите“ славеа победа со 2:0. Стрелци на головите за Арсенал беа Влад Драгомир и Чуба Акпом.

Comments are closed.

POP