Исчезна малолетна струмичанка

Семејство од Струмица бара помош од граѓани и добронамерни луѓе по исчезнувањето на нивната малолетна ќерка.

 bJBta-policiska-lenta

 Според информациите на МВР, вчера во 22.10 часот во Полициската станица Струмица, К.К. (37) од с. Иловица пријавил дека истиот ден во 12.00 часот од дома на училиште во Струмица заминала неговата 17-годишна ќерка, но со пристигнување на школскиот автобус во 20.30 часот, таа не се вратила дома.

Comments are closed.

POP