Струмичанецот Атанасов постигна спектакуларен гол од преку 50 метри!

Македонската репрезентација до 19 години минатата недела во Словенија одигра две пријателски средби против Саудиска Арабија на кои прво претрпе пораз од 1-2, а потоа победи со резултат 3-2.Крајниот епилог, сепак, ќе остане во втор план во однос на голот кој струмичанецот Јани Атанасов го постигна на првата средба, а кој е дефинитивно меѓу најубавите постигнати на еден репрезентативен меч во историјата на македонскиот фудбал. Играчот на Академија Пандев украде топка на својата половина во близина на центарот на теренот и веднаш упати маестрален шут откако виде дека противничкиот голман е далекуод гол-линијата.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

извор:https://sport1.mk

Comments are closed.

POP