Ограбена куќа во Струмица, украден пиштол, долари, златен и сребрен накит и Ајфон 6С

Во понеделникот во СВР Струмица, Г.Ј.(59) од Струмица, пријавила дека истиот ден во времето од 18.00 до 20.00 часот, непознат сторител насилно влегол во нејзината куќа, при што од спалната соба одзел пиштол марка „ЦЗ“ 9мм, 300 американски долари, 1.000 денари, златен и сребрен накит и еден мобилен телефон „Ајфон 6С“, а потоа го напуштил местото на настанот.kradec11

Comments are closed.

POP